משאבות מים

סוגי משאבות מים להגברת לחץ

משאבות להגברת לחץ מים לשימושים ביתיים במגדלי מגורים, מבנים תעשייתיים, מפעלים, בתי מלון, מרכזי מסחר וכדומה משמשות לשיפור לחץ המים לצריכה או כחלק ממערכת כיבוי אש הידרנטים המשמשת את הכבאים בעת חירום. הסוג הנפוץ ביותר של משאבות אלו הוא משאבות צנטריפוגליות. משאבות צנטריפוגליות נחשבות לאמינות ביותר, חזקות, פשוטות להתקנה ותחזוקה, יעילות וזולות יחסית לסוגי משאבות אחרים. ניתן לחלק את המשאבות הצנטריפוגליות לשני סוגים:

  • משאבות מים צנטריפוגליות אנכיות – משאבות אנכיות, בנויות כך שמנוע המשאבה מותקן על גבי החלק ההידראולי ומופרד ע"י אטם מכני השומר על המנוע שלא ינזק באם המשאבה אינה מקבלת מים.
  • משאבות מים צנטריפוגליות אופקיות – משאבות אופקיות, בנויות כך שמנוע המשאבה מותקן יחד עם החלק ההידראולי ובמאוזן. לרוב משתמשים במשאבות אופקיות לשימוש במערכות כיבוי הידרנטים.

בנוסף למנח המשאבה (אופקי או אנכי) ניתן לחלק את המשאבות לפי סוג ההנעה שלהן: חשמל או דיזל. הסוג הנפוץ הוא משאבות המונעות על ידי חשמל, הן נפוצות כמעט בכל תחום, בבנייני מגורים, מבנים תעשייתיים רבי קומות וכיוצא בזה.

משאבות דיזל לרב בשימוש של משאבות למערכות כיבוי אש הידרנטים בתקן אירופאי EN12845 הקביל בארץ להידרנטים, הנם גדולות יותר מן החשמליות, דורשות התקנה מורכבת יותר כולל מיכל סולר לשימוש המשאבה. לכן, מקובל להתקין אותן רק במקומות בהם אין אספקת חשמל עירונית מתאימה או כאשר ישנו חשש כי בעת שריפה אספקת החשמל תופסק. לרב במבני תעשיה.

משאבות מים טבולות

משאבות מים טבולות כשמן הן, טבולות במים, למעשה המשאבה כולה שקועה בתוך מים ומטרתה היא שאיבה וניקוז של נוזלים ממקומות נמוכים למשל: מקלט תת קרקעי, מרתפים, חניונים וכדומה. המשאבות משמשות במגוון תעשיות כולל חקלאות, בנייה, מגורים, תשתיות ובכל מקום בו מערכת הניקוז והביוב ממוקמת מתחת למפלס קו הביוב הראשי וכדי לפנות את הנוזלים יש להעלות אותם בשאיבה אל מפלס הביוב. בנוסף, ניתן להשתמש במשאבות מים טבולות לניקוז מי גשמים,

אנו מייבאים אך ורק משאבות טבולות תלת פאזיות, לשימושים תעשייתיים כגון ניקוז חניונים, ניקוז חדרי משאבות, ביוב במבנים שונים, מבני תעשייה, רבי קומות וקומפלקסים מתועשים.